KRST PRVOŠOLCEV 2011/12

5. oktober 2011

Po končanih športnih dejavnostih v sredo, 5. oktobra 2011, so četrtošolci krstili prvošolce. Za organizacijo in izvedbo krsta so bili zadolženi dijaki oddelkov G 4. A in R 4. A pod vodstvom mentorja Darjana Totha. Pripravili so jim pet preizkušenj. Preden so jih pripeljali na šolsko dvorišče, kjer je potekalo glavno dogajanje, so si morali prvošolci sami izdelati papirnate »fazanje« kape, na katerih so zapisali zaporedne številke iger, za katere so jih določili razredniki. Zmagal je oddelek G 1. B. Igre je zaključila zaprisega, zbrane dijake in profesorje je nagovoril ravnatelj Silvester Tratar. Med prireditvijo je za dobro vzdušje skrbel tudi šolski bend.

Fotoreportaža:

1. preizkušnja: KONJSKA VPREGA

Dva izbrana dijaka 1. letnika sta vlekla po dva sošolca dva kroga po dolžini nogometnega igrišča. Da je bila igra še težja, so dijaki vlekli svoje sošolce na lesenih paletah, brez koles. Prispeti čim prej na cilj se je izkazalo za kar naporno nalogo.

2. preizkušnja: PRENAŠANJE PLASTIČNEGA KOZARCA NA GLAVI, NAPOLNJENEGA Z VODO

Izbrani kandidati so morali prečkati razne ovire (stoli, klopi, tuneli ipd), ne da bi se pri tem polili z vodo. Igra ni bila tako preprosta, da bi vsi sodelujoči prvošolci ostali popolnoma suhi.

3. preizkušnja: KVIZ

Precej specifična vprašanja (npr., Kakšna je cena tuninega sendviča in soka v šolski menzi …) so zahtevala natančne odgovore. Za napačne odgovore so morali kandidati teči en krog po šolskem dvorišču v »fazanji« zaščitni obleki in pri tem ponovno prečkati ovire iz druge igre.

4. preizkušnja: ISKANJE PREDMETOV V VEDRU, NAPOLNJENEM S PENO

Prvošolci so morali poiskali čipe, tranzistorje, upore ipd. – čim več v najkrajšem možnem času. Iskani elementi so bili precej majhni glede na ostalo peno v vedru, kar je iskanje zelo otežilo. Za nagrado so morali kandidati peno pospraviti nazaj v vedra.

5. preizkušnja: PLES V DVOJICAH S KORUZO

Plesni pari so morali plesati na počasno glasbo in v ustih držati koruzni storž. Njihov ples je ocenjevala komisija za razglasitev najboljšega plešočega para. Komisijo so sestavljali profesorji Mojca Marn, Mojca Prunk in Ludvik Lazar.
   

Arhiv splošnih obvestil

UtrinkiIzVegove_2.jpge-vegova.jpg vegovaCISCOlogo1_1.jpg