Šport

foto športniki vegova

Športna vzgoja je sestavni del vseh naših izobraževalnih programov (tedenske ure ŠVZ, športni dnevi kot obvezne interesne dejavnosti oz. izbirne vsebine) in dijakom omogoča aktivno sodelovanje v različnih športnih dejavnostih. Naši športni pedagogi poleg tega organizirajo tudi športne vikende (eno- in dvodnevno smučanje), oglede športnih prireditev, tabore, v okviru katerih gimnazijci realizirajo 3. uro športne vzgoje. Na ta način omogočamo dijakom večjo izbirnost v njihovem športnem udejstvovanju.

Šolsko športno društvo Vegove (ŠŠDV) je ena izmed osnovnih celic šole, saj deluje neprekinjeno več kot 50 let. Vanj je vsako leto vključenih približno 150 dijakov, ki se preizkušajo v različnih športnih disciplinah, od atletike do šaha, in sodelujejo na različnih tekmovanjih – šolskih, mestnih, regijskih, državnih in mednarodnih.

Cilji ŠŠDV niso le dosežki, pač pa tudi množičnost, kar se je v zadnjih dveh letih pokazalo na tekmovanjih v krosu in na Ljubljanskem maratonu, kjer smo imeli najštevilčnejši ekipi.

Koordinator ŠŠDV: Mitja Vodeb

Dejavnosti ŠŠD v šolskem letu 2017/18

 

Športna tekmovanja 2017-18

Tekmovanje in nivo tekmovanjaDatum, krajUdeleženci in uvrstitve
Udeležba na tekmovanjih pod okriljem MOL in regijskih ter državnih prvenstvihTekmovanja so razporejeno skozi celo šolsko leto.150 dijakov naše šole v 26 športih.
Orientacija – odprto prvenstvo SŠ Ljubljane posamezno14. september 2017, Kongresni trg Ljubljana2. mesto Tilen Jagodič , 5. Jošt Duša med 40 udeleženci
Rokomet – prvenstvo SŠ LjubljaneOktober 2017 v Hali Tivoli Ekipno 5. mesto.
Atletika – ekipno prvenstvo SŠ Ljubljane v atletskem pokalu21. september 2017 na atletskem stadionu Športnega parka Ljubljana (ŽAK)Med 20 šolami ekipno 3. mesto . Med posamezniki je bil Maj Domen Sadić 2 . v skoku v daljino, Erik Olivo 7. v teku na 400 m in Jošt Duša 7. v teku na 1000 m. Tekmovanja se je udeležilo 14 dijakov naše šole.
Gorsko kolesarstvo – prvenstvo SŠ Ljubljane5. oktober 2017 v Tivolskem parku5. mesto Tilen Jagodič, 6. mesto Žiga Keržan in 7. mesto Jan Jovan, vsi med starejšimi dijaki
Jesenski kros17. oktober 2017 v Tivolskem parku2. mesto ekipno , pri posameznikih 3. mesto Jošt Duša , 4. mesto Tine Trojanšek
Košarka – prvenstvo SŠ LjubljaneOktober in november 2017 v dvorani Gimnazije BežigradEkipno 4. mesto v skupini
22. Ljubljanski maraton in ulični tek za srednje šole28. oktober 2017 v Ljubljani1. mesto ekipno med ljubljanskimi šolami ,
2. mesto med slovenskimi.
Med okoli 400 dijaki iz cele Slovenije je našo šolo zastopalo 30 dijakov. Med njimi se je najbolj izkazal Jošt Duša s 13. mestom.
Šah – posamično prvenstvo SŠ Ljubljane29. november 2017, Gimnazija Bežigrad1. mesto Miha Jelen , sodelovalo je 5 naših dijakov.
Streljanje s serijskim zračnim orožjem – prvenstvo SŠ Ljubljane18. december 2017 na strelišču v Parku RudnikPosamično 2. mesto Nejc Klopčič , 9. mesto Antonio Dimitrovski. Ekipno 2. mesto (Antonio Dimitrovski, Jurij Medic, Nejc Klopčič), med 11 ekipami in 36 posamezniki
Športno plezanje – prvenstvo SŠ Ljubljane29. november 2017 v Plezalnem centru Ljubljana7. mesto Rok Bernot, 10. mesto Valentin Pene
Nogomet – prvenstvo SŠ LjubljaneJanuar, februar 2018 v Hali TivoliEkipno 2. mesto v skupini, skupno uvrstitev od 5. do 8. mesta med 30 prijavljenimi ekipami. Ekipa: Erik Olivo, Boštjan Baras, Anel Puškar, Orel Matej, Nik Korošec, Žiga Andolšek, Luka Podobnik
Dvoranska atletika – prvenstvo SŠ Ljubljane24. januar 2018 v dvorani atletskega stadiona Športnega parka Ljubljana (ŽAK)Udeležba 5 naših dijakov, izstopala sta Maj Domen Sadić s 4. mestom in Maks Ulčar s 5. mestom v skoku v daljino
Šah – ekipno prvenstvo SŠ Ljubljane28. februar 2018, Gimnazija Bežigrad3. mesto ekipno . Člani ekipe: Miha Jelen, Tadej Tomažič, Luka Šaša, Matic Mihelj
Streljanje z zračnim orožjem – regijsko prvenstvo SŠ osrednje regije12. februar 2018 na strelišču v Parku Rudnik Udeležba 7 naših dijakov, ekipno serijska puška 2. mesto (Antonio Dimitrovski, Jure Klančar, Tibor Čuš), 2. mesto Jure Klančar in 5. mesto Jan Hribar zračna pištola, 1. mesto Nejc Klopčič standardna puška in 2. in 3. mesto Antonio Dimitrovski in Jure Klančar serijska puška
Floorball – prvenstvo SŠ LjubljaneMarec, april 2018 v dvorani Gimnazije Šiška in Hali TivoliEkipno 9. mesto. Člani ekipe: Thomas Kreft, David Lebar, Rok Novak, Jan Vidovič, Jošt Osolin, David Štrus, Urban Mrak
Plavanje – prvenstvo SŠ Ljubljane15. marec 2018 v bazenu Tivoli1. mesto Domen Demšar 100 m mešano ,
3. mesto štafeta 4 x 50 m prosto v postavi: Domen Demšar, Žan Pogačnik, Leon Martinjaš, Žiga Berlec
Streljanje z zračnim orožjem – finalno državno tekmovanje srednjih šol 21. marec 2018 na strelišču v Parku Rudnik v Ljubljani2. mesto Nejc Klopčič standardna puška ,
7. mesto Jure Klančar serijska puška,
15. mesto Jan Hribar zračna pištola
Namizni tenis – prvenstvo srednjih šol Ljubljane27. in 28. marec 2018, Ljubljana Kodeljevo5. mesto ekipno med 22 ekipami, 9.-16. mesto Jaka Šarlah in Andraž Andolšek med posamezniki. Udeležba 7 dijakov Vegove
Spomladanski kros18. april 2018 v Tivolskem parku3. mesto Jernej Goropečnik, ekipno 6. mesto

 

Izbor najboljših rezultatov naših dijakov 2017/18 (do začetka aprila):

Športna orientacija (14. 9. 2017 v središču Ljubljane):

Dijak Šola Rezultat
1. Matej Škarabot Gimnazija Vič 24.46
2. Tilen Jagodič Vegova 28.04
3. Peter Zupan Gimnazija Bežigrad 29.11
4. Gašper Petrovič Gimnazija Bežigrad 30.13
5. Jošt Duša Vegova 30.36

Atletski pokal (21. 9. 2017 na stadionu ŽAK Ljubljana):

Šola Rezultat
1. Gimnazija Šiška 9620 točk
2. ŠCPET 7678
3. Vegova 7309
4. Gimnazija Ledina 7057
5. Škofijska klasična gimnazija 7021

Gorsko kolesarstvo (5. 10.2017 v Parku Tivoli):

Dijaki letnik 1999/2000:

Dijak Šola Rezultat
1. David Ivartnik Šolski center LJ 19.24
2. Mihael Štajnar BIC LJ 19.30
3. Aleš Pirih Izven MOL 20.22
4. Luka Skuk Srednja zdrav. šola 20.25
5. Tilen Jagodič Vegova 20.31
6. Žiga Keržan Vegova 20.43
7. Jan Jovan Vegova 21.39

Ekipno prvenstvo Slovenije v atletiki za SŠ (11. 10. 2017 v Ljubljani):

Ekipni rezultati:

Šola Točke
1. ŠC Novo mesto 10522
2. Gimnazija Šiška 10052
3. I. gimnazija v Celju 9911
. . .
12. Vegova 6989

Jesenski kros (17. 10. 2017 v Parku Tivoli):

Ekipni rezultati:

Šola Točke
1. Gimnazija Šiška 25
2. Vegova 15
3. Škofijska klasična gimnazija 14

Dijaki letnik 2002 in mlajši:

Dijak Šola
1. Tobi Gaberšček Gimnazija Šiška
2. Jakob Medved ŠC Ljubljana
3. Simon Jakofčič BIC LJ
. . . . . . . . .
7. Nik Korošec Vegova

Dijaki letnik 2001:

Dijak Šola
1. Lovro Planko Gimnazija Šiška
2. Jan Škrjanc Gimnazija Šiška
3. Jan Ranković Jenko ŠC Ljubljana
. . . . . . . . .
6. Jernej Goropečnik Vegova

Dijaki letnik 2000:

Dijak Šola
1. Tine Sedej Gimnazija Poljane
2. Branko Čmrlec Gimnazija Bežigrad
3. Urh Ušeničnik Gimnazija Želimlje
. . .
6. Aleksandar Stojanović Vegova

Dijaki letnik 1999:

Dijak Šola
1. Domen Davidovič Gimnazija Šentvid
2. Mark Zabukovnik Gimnazija Šiška
3. Jošt Duša Vegova
4. Tine Trojanšek Vegova

Ljubljanski maraton (28. 10. 2017):

Dijaki letnik 2001 in mlajši:

Dijak Šola Rezultat
1. Vid Botolin I. Gimnazija Celje 9:04.3
2. Matija Rizmal I. Gimnazija Celje 9:07.9
3. Tobi Gabršček Gimnazija Šiška 9:20.2
4. Lovro Planko Gimnazija Šiška 9:21.1
5. Jakob Medved ŠC Ljubljana 9:24.7
. . . . . . . . . . . .
23. Jernej Goropečnik Vegova 10:33.4
25. Martin Statevski Vegova 10:36.3

Dijaki letnik 1999 in 2000:

Dijak Šola Rezultat
1. Matevž Cimermančič ŠC Novo mesto 8:52.1
2. Jan Vukovič I. gimnazija Celje 8:58.0
3. Alex Sternad SŠ za stor. dej. in logistiko 9:03.5
4. Maj Popelar ŠC Celje 9:04.1
5. Jošt Žnidaršič EŠ Novo mesto 9:06.2
. . . . . . . . . . . .
13. Jošt Duša Vegova 9:38.9
25. Miha Klemenčič Vegova 10:24.2

Dijaki ekipno:

Šola Skupno točk
1. Šolski center Novo mesto 52
2. VEGOVA 86
3. ŠC Ljubljana – strojna in kemijska šola 87

Dijaki ekipno MOL:

Šola Skupno točk
1. VEGOVA 35
2. ŠC Ljubljana – strojna in kemijska šola 37
3. Gimnazija Ledina 108

Posamično prvenstvo Ljubljane v šahu za SŠ (29. 11. 2017 v Ljubljani):

Dijak Šola
1. Miha Jelen Vegova
2. Maj Markošek Gimnazija Bežigrad
3. Domen Tisaj Gimnazija Bežigrad
. . .
10. Matic Mihelj Vegova

Ekipno prvenstvo Ljubljane v šahu za SŠ (28. 2. 2018 v Ljubljani):

Ekipa Točke
1. Gimnazija Bežigrad 15
2. Škofijska klasična gimnazija 8
3. VEGOVA 7.5

Streljanje z zračno puško – mestno prvenstvo (18. 12. 2017 v Ljubljani):

Ekipno dijaki:

Ekipa Krogov
1. Gimnazija Vič 496
2. VEGOVA 495
3. ŠCPET 445

Posamezno dijaki:

Dijak Šola Krogov
1. Amadej Slak SŠFKZ 179
2. Nejc Klopčič Vegova 177
3. Matevž Furlan ŠCPET 177
. . .
9. Antonio Dimitrovski Vegova 165

Regijsko tekmovanje SŠ v streljanju z zračnim orožjem (12. 2. 2018 v Ljubljani):

Ekipno serijska puška:

Ekipa Krogov
1. SŠFKZ 487
2. VEGOVA 440
3. SŠOF 440

Posamezno serijska puška:

Dijak Šola Krogov
1. Amadej Slak SŠFKZ 179
2. Antonio Dimitrovski Vegova 159
3. Jure Klančar Vegova 153

Posamezno standardna puška:

Dijak Šola Krogov
1. Nejc Klopčič Vegova 404.2
2. Blaž Lužar Gimnazija Vič 400.1
3. Aljaž Kerlatec SŠTS Šiška 397.4
. . .
10. Jurij Medic Vegova 366.1

Posamezno zračna pištola:

Dijak Šola Krogov
1. Matija Kecelj ŠC Ljubljana – SSKŠ 358
2. Jure Klančar Vegova 351
3. Amadej Slak SŠFKZ 346
. . .
5. Jan Hribar Vegova 338

Finalno tekmovanje SŠ v streljanju z zračnim orožjem (21. 3. 2018 v Ljubljani):

Posamezno standardna puška:

Dijak Šola Krogov
1. Jure Sočič SPTŠ Murska Sobota 410.5
2. Nejc Klopčič Vegova 406.9
3. Blaž Lužar Gimnazija Vič 405.2

Plavanje (15. 3. 2018 v Ljubljani):

100 m mešano:

Dijak Šola Rezultat
1. Domen Demšar Vegova 58.07
2. Jaka Svetek Gimnazija Bežigrad 1:00.29
3. Peter Klemenc Gimnazija Bežigrad 1:03.09
. . .
12. Žan Pogačnik Vegova 1:07.83

Štafeta 4 x 50 m prosto:

Dijak Rezultat
1. Gimnazija Bežigrad 1:39.26
2. Gimnazija Šiška 1:40.02
3. VEGOVA 1:42.62

Galerija

Kontakt

Tajništvo

Tel.: 00386 (01) 2444 350
Fax: 00386 (01) 2444 360
e-pošta: uprava@vegova.si

MIC
Medpodjetniški izobraževalni center Ljubljana

Tel: 00386 (01) 6005 921

Koledar

september

oktober 2020

november
MO
TU
WE
TH
FR
SA
SU
28
29
30
1
2
3
4
Events for oktober

1

No Events
Events for oktober

2

No Events
Events for oktober

3

No Events
Events for oktober

4

No Events
5
6
7
8
9
10
11
Events for oktober

5

No Events
Events for oktober

6

No Events
Events for oktober

7

No Events
Events for oktober

8

No Events
Events for oktober

9

No Events
Events for oktober

10

No Events
Events for oktober

11

No Events
12
13
14
15
16
17
18
Events for oktober

12

No Events
Events for oktober

13

No Events
Events for oktober

14

No Events
Events for oktober

15

No Events
Events for oktober

16

No Events
Events for oktober

17

No Events
Events for oktober

18

No Events
19
20
21
22
23
24
25
Events for oktober

19

No Events
Events for oktober

20

No Events
Events for oktober

21

No Events
Events for oktober

22

No Events
Events for oktober

23

No Events
Events for oktober

24

No Events
Events for oktober

25

No Events
26
27
28
29
30
31
1
Events for oktober

26

Events for oktober

27

Events for oktober

28

Events for oktober

29

Events for oktober

30

Events for oktober

31