Krožki in tekmovanja

KrožekTerminUraLokacijaCilji, dejavnostiMentor
Zgodovinski krožekTor. ali čet.13.30 – 14.20Izven šoleObisk muzejev, razstav, dogodkovM. Galun Lokar, Š. Pretnar
Filozofsko-psihološki klub Pod breskvijoČetrtek14.30 – 16.15KnjižnicaUčenje argumentiranja, diskutiranja, moderiranje diskusij, izražanje mnenjaS. Ćorić
Kemijski krožekPon. in sre.13.30 – 15.10Učilnica 216Eksperimentalno delo; povečati zanimanje za naravoslovje, poglobljeno kemijsko znanjeA. S. Kučan, A. Mihičinac, P. Metul
Raziskovalni krožek Ponedeljek13.30 –Učilnica 116Praktični izdelki G. Lomovšek 
RobotikaTorek13.30 – 15.00Učilnica 106Spoznavanje in programiranje robota JDM. Azarov Domajnko, M. Setničar
Osnove programiranja v Pythonu  Ponedeljek13.30 – 16.00Učilnica 106Pisanje enostavnih programov v programskem jeziku Python M. Kompolšek, A. Lazarević, M. Žnideršič
Izbrana poglavja iz računalniških tehnologij Po dogovoruPraktični izdelki A. Lazarević 
Cisco akademija Ponedeljek14.25 – 16.00Učilnica 107Praktično in poglobljeno znanje in certifikati A. Vehovec, Gruden 
Krožek HANSE Po dogovoruIzdelek/igrica M. Kompolšek 
Vegovacraft Petek13.30 – 18.00Učilnici K0 in K3Povezovanje dijakov, projekti, izdelki, eksperimenti, 3D-modeliranje, komplementarne vsebine A. Volčini 
Slovanski krožek Ponedeljek14.25 – 15.30Učilnica 118Osnove sporazumevanja v drugih slovanskih jezikih, spoznavanje sorodnosti s slovenščino M. Majnik 
Krožek umetniške fotografijeSodelovanje na fotografskih natečajihJ. Žlebnik
Družabno računalništvoPo dogovoru z uporabnikiMedgeneracijsko povezovanje, dijak kot učitelj, posredovanje rač . znanjaS. Pipan
Gledališki jezikPo dogovoruOgled gledaliških iger v Drami in SMG, pogovor o videnem (gled. izrazila, besedilo, aktualnost ipd.)M. Šušteršič Menart
Šolska impro liga - ŠILATorek15.10 – 16.30KnjižnicaImprovizacija v gledaliških igrahSara Šougal
Tečaj slovenščine za dijake tujcePonedeljek, Petek14.25 – 15.55, 13.35 – 15.10učilnica 212Priprava dijakov na začetno sporazumevanje v slov., aktivno vključevanje v pouk, sistematično usvajanje slovniceM. Markoja Šubara, J. Golobič
BadmintonTorek15.15 – 16.00TelovadnicaSpoznavanje in nadgradnja osnov badmintona za dijake in učiteljeM. Vodeb
Tekaške uriceSreda13.30 – 15.00Trim kabineSpoznavanje s pravilnim tekomI. Vulić
Angleški bralni klub Petek13.30 –KnjižnicaSpodbujanje veselja do branja; tekočnost jezika L. Sobočan
Angleški krožek Torek12.45 – 13.30Učilnica K7Usvajanje jezika na višjem nivoju, konverzacija B. Kerin 
Nemška bralna značka Ponedeljek13.30 –Učilnica 203Prebiranje nemške literature S. Zver
NEM – konverzacijaKonverzacija v nemškem jezikuM. Višnikar Ivić
Razumevanje filma (projekt Kinoteka)1 x mesečno5 urPo dogovoruUsposabljanje za pedagoško poznavanje filmske vzgoje L. Sobočan, A. Zupanc, N. Dekleva in strokovni sodelavci Kinodvora
Kuharski krožekTor. in čet. Izmenično14.20 – 14.10KuhinjaManuela Markoja Šubara
Podjetniški krožekPonedeljek13.30 – 14.30Učilnica 15Zunanji
UPORABA 3D-TISKALNIKAPo dogovoruSpoznavanje z delovanjem 3D-tiskalnikaIgor Čugalj
Data MiningČetrtek13.30 – 16.00Učilnica 115Spoznavanje rudarjenja s pomočjo programskega jezika PYTHON in orodja ORANGE.M. Senožetnik, N. Makarovič
TekmovanjeKrajTerminOdgovorni in sodelujočiAktiv
Udeležba na tekmovanjih pod okriljem MOL in na državnih prvenstvih, (mestna, regijska in državna srečanja)Ljubljana2017/18DRUŽB.
Tekmovanje elektrotehnikovMarec 2018F. Kamenik, T. Medica ELE.
LogikaLjubljanavsi člani aktiva MAT.
– šolsko tekmovanje28. 9. 2017
– državno tekmovanje11. 11. 2017Vsi člani aktiva
Tekmovanje dijakov srednjih tehniških in strokovnih šol v znanju matematikeK. Kastelic , vsi člani aktiva MAT.
– šolsko, izbirnoLjubljana 15. 3. 2018
– državno tekmovanjeLjubljana 21. 4. 2018
Tekmovanje srednješolcev v znanju matematike za Vegova priznanjaLjubljanaK. Kastelic, vsi člani aktiva MAT.
– šolsko, izbirno 15. 3. 2018
– državno tekmovanje 21. 4. 2018
Razvedrilna matematikaLjubljana5. 10 2017K. Kastelic, vsi člani aktivaMAT.
Tekmovanje iz kemijeA. S. KučanNAR.
– šolskoVegova LjubljanaMarec 2018
– državnoFKKTMaj 2018
Ekokviz za srednješolceS. KrapežNAR.
– šolskoDecember 2017
– državnoJanuar 2018
Šolsko, regijsko in državno tekmovanje iz fizikeLjubljana6. 3. 2018, 16. 3. 2018, 7. 4. 2018T. OmahnaNAR.
Fizika ČMRLJ11.–25. 10. 2017T. OmahnaNAR.
Biološki krožek – tekmovanjeS. KrapežNAR.
Šolsko, ACM, tekmovanje iz programiranja državnoLjubljanaJan.–april 2018N. Makarovič RAČ.
Sloskills 2918 InformativaLjubljanaJanuar 2018A. Vehovec RAČ.
Festival inovativnih tehnologijLjubljanaMarec 2018N. Makarovič RAČ.
Mladi raziskovalci – raziskovalne nalogeLjubljana2017/18G. Lomovšek, A. Lazarević, A. Volčini RAČ.
8. državno tekmovanje računalniških šolKrškoMarec 2018 RAČ.
Tekmovanje za Cankarjevo priznanjeLjubljana2017/18M. Markoja Šubara, Š. SuhadolnikSLO.
Tekmovanje iz nemščine za 2. in 3. letnik GIMS. Zver TJZ.
– šolsko tekmovanje9. 1. 2018
– državno tekmovanje6. 2. 2018
Bralno tekmovanje Epi Lesepreis (1.–3. letnik GIM in SŠ)LjubljanaMarec 2018S. Zver TJZ.
Bralno tekmovanje PfiffikusM. Višnikar IvićTJZ.
Tekmovanje iz angleščine za 2. letnik GIM in SŠLjubljanaL. Sobočan in učitelji 2. letnika TJZ.
– šolsko tekmovanje27. 11. 2017
– državno tekmovanje11. 12. 2017
Priprave na tekmovanje iz ANG za dijake 3. letnikaNov. 2017 – mar. 2018B. Kerin, V. VidmarTJZ.
Tekmovanje iz angleščine za 3. letnik GIM in SŠLjubljanaB. Kerin TJZ.
– šolsko tekmovanje22. 11. 2017
– regionalno tekmovanje5. 2. 2018
– državno tekmovanje19. 3. 2018